Αρχική σελίδα Το σχολείο μας Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Μουσικού Σχολείου Ζακύνθου

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Μουσικού Σχολείου Ζακύνθου

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Σε όλα τα Δημοτικά Σχολεία που επισκέφτηκαν το Μουσικό Σχολείο Ζακύνθου, μαζί με τους δασκάλους τους για την συμμετοχή τους στην "1η Καλλιτεχνική Συνάντηση Μικρών Μουσικών"  στο πλαίσιο της αλλαγής εκπαιδευτικής βαθμίδας με θέμα:

"Δημοτικό - Γυμνάσιο/Λύκειο Μουσικό, μια υπέροχη διαδρομή με γέφυρα τη Μουσική"

Ελπίζουμε αυτή η προσπάθεια να γίνει θεσμός έτσι ώστε οι μαθητές των Δημοτικών να έχουν την δυνατότητα να ενημερώνονται για την μουσική εκπαίδευση που γίνεται στο νησί μας μέσα από το ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟ- ΛΥΚΕΙΟ  και τις δυνατότητες που μπορεί να τους παρέχει για ένα μέλλον στη μουσική!!!

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον Διευθυντή μας κ. Σπύρο Φιορεντίνο και τους καθηγητές, για όλη αυτή την προσπάθεια που κάνουν για την αναβάθμιση του σχολείου σε όλα τα επίπεδα που αφορούν τη γενική και μουσική παιδεία των μαθητών!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για κάθε πρόβλημα που μπορεί να προκύψει για το παιδί σας ή που έχετε με το σχολείο, ή για κάθε ενημέρωση που θέλετε να έχετε, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, σε συνεργασία με τους καθηγητές και τον Διευθυντή του Σχολείου, θα είναι στο πλευρό σας.

Θα σας παρακαλούσαμε να παρευρίσκεστε στις συναντήσεις και στις δραστηριότητες του Συλλόγου, γιατί και η δική σας γνώμη είναι απαραίτητη για το καλύτερο μέλλον των παιδιών μας και του Σχολείου.

Το Δ.Σ.