Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις

Νέα - Ανακοινώσεις

Backup of_inaAfisa Medium~1

Mετά την επιτυχημένη συναυλία των Μουσικών Σχολείων Βόλου & Ζακύνθου, ήρθε στο σχολείο μας ευχαριστήρια επιστολή-δελτίο τύπου.

Ταξιδεύοντας στην θάλασσα μας με το Μ-page-001

Ταξιδεύοντας στην θάλασσα μας με το Μ-page-002

volosconvert Medium~1

Την Παρασκευή 6 Απριλίου 2012 πραγματοποιήθηκε με εξαιρετική επιτυχία , η παρουσίαση με θέμα:

"Οι Αραβικές Επιδράσεις στην Ισπανική Μουσική"

Παρευρέθηκαν ο Προϊστάμενος Β/θμιας Εκπ/σης κ.Κοπανάς Ιωάννης, συνάδελφοι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ζακύνθου, ενώ την εκδήλωση προλόγισε ο Διευθυντής του Σχολείου κ.Φιορεντίνος Σπύρος.

P4030228 Medium

Την Παρασκευή 30 Μαρτίου 2012,
στις 12:30 μ.μ. πραγματοποιήθηκε εκδήλωση με σκοπό την παρουσίαση της ζωής και του έργου του W.A.Mozart, στο αμφιθέατρο του Μουσικού Σχολείου Ζακύνθου.Παρευρέθηκαν οι κ.κ. Προϊστάμενοι Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Ν.Ζακύνθου, καθηγητές και μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ζακύνθου καθώς και συνάδελφοι εκπαιδευτικοί απο άλλα σχολεία του νομού. Την εκδήλωση προλόγισε ο Διευθυντής του Μουσικού Σχολείου Ζακύνθου κ.Φιορεντίνος Σπύρος.

Εικόνα0678

Το Μουσικό Σχολείο Ζακύνθου σας ενημερώνει οτι

η προγραμματισμένη εκδήλωση του διακεκριμένου

μουσικολόγου κ.Κωστή Γαϊτάνου,  ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ

λόγω απεργίας των πλοίων.

αφισα1 Medium

αφισαΓαιτανος1

Το ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΖΑΚΥΝΘΟΥ, διοργανώνει με πρωτοβουλία του, καλλιτεχνικές συναντήσεις

με τα παιδιά των τελευταίων τάξεων των Δημοτικών σχολείων του Νομού.

Σκοπός,

- Η ελεύθερη καλλιτεχνική έκφραση των μαθητών 5ης & 6ης τάξης των Δημοτικών σχολείων.

- Η ενημέρωση των Διευθυντών-Δασκάλων-Μαθητών & Γονέων της Α/θμιας Εκπαίδευσης

σχετικά με τις δυνατότητες, τον τρόπο λειτουργίας, τα οφέλη & τα πλεονεκτήματα του ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.

dimotiko - mousiko 2

Διαβάστε ΕΔΩ λεπρομέρειες απο την επίσκεψη του σχολείου μας στο 1ο Δημοτικό σχολείο Ρίζας.

ημερα - δημοτικα Medium

Φίλτρο Τίτλου     Προβολή #